Belgeli Personel Hizmetleri
SAÜSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş kuruluştur.
Ana Sayfa > İade İşlemleri
Ücret İadesinde İstenen Evraklar

1-Ücret İadesi Dilekçesi
(Dilekçe içeriği: SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ'ne, Tarih, Ad-Soyad, T.C. Kimlik Numarası, başvuru yapılan sınav adı, ücret iadesini isteme gerekçesi, ücret iadesinin adayın tarafına gerçekleşmesi için IBAN numarası,  belirtilerek,

2-İade isteyen kişiye ait kimlik fotokopisi ( eğer IBAN numarası kişiye ait değilse hesap sahibininde kimlik fotokopisi)

3-Ödeme yapılan banka dekontu,ödeme fazlalığı var ise yani mükerrer ödeme yapılmış ise ödeme yapılan her iki dekont

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ Esentepe Kampüsü Serdivan/SAKARYA adresine kargo/ posta yolu ile gönderilecektir.

Fax ya da e-mail yoluyla gönderilen evraklar işleme alınmayacaktır.

Başvuru onayı gerçekleşmeden önce yapılan sınav iptallerinde ücret iadesi yapılmakta olup başvuru onay işlemi gerçekleştikten sonra sınav iptali ve ücret iadesi yapılmamaktadır.

SAÜSEM, 10 kişinin altındaki başvurularda sınavı erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Sınav ücreti yatıran adayların ücretleri başvuru onayına bakılmaksızın iade edilir.