Belgeli Personel Hizmetleri
SAÜSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme yapmakla yetkilendirilmiş kuruluştur.
Ana Sayfa > Ulusal Yeterliliklerde Sınav ve Belgelendirme
Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM) Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından kabul edilen Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Personel Belgelendirme Kuruluşudur. Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları; Ulusal Yeterlilik Çerçevesinde tanımlı Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten, TÜRKAK tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, MYK tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşlarıdır. 

Mesleki Yeterlilik Kurumu Web Sitesine Ulaşmak için tıklayınız. 

11UY0017-6 İş ve Meslek Danışmanı- Seviye 6 Mesleki Yeterlilik Belgesi vermek üzere 11/01/2012 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumundan AB-0022-P no ile akredite olmuş ve MYK tarafından yapılan inceleme denetim ve değerlendirme sonucunda 20/01/2012. tarihinde yetkilendirilerek sınav ve belgelendirme çalışmalarına resmen başlamıştır. 

Kabul Edilen Ulusal Yeterlilikler için tıklayınız. 

MYK Yetki Belgesi ve Yetki Kapsamı ve Eki için tıklayınız

2018 Personel Belgelendirme Sınav Takvimi için tıklayınız.